Recenze: Leah Konenová – Láska a jiná vykolejení

Před Vánoci bylo téhle knížky všude plno. A já jsem neodolala nátlaku okolí a řekla jsem si – to si také musím přečíst! Ačkoliv se příběh odehrává v zimě, s Vánoci nemá nic společného, můžete se tedy do něj pustit klidně i teď v únoru.

IMG_20190220_0001.jpg

Oficiální anotace

Jedna cesta vlakem. Dva cizinci.
Noah je beznadějný romantik a právě se vrací domů, aby se usmířil se svou osudovou dívkou. Ammy cestuje za svým otcem a na pravou lásku nevěří, protože jí rodiče byli špatným příkladem. Když jejich vlak uvízne ve sněhové bouři, Ammy a Noah, nemají jinou možnost, než pokračovat v cestě společně. Co se zpočátku zdá jako drobná zajížďka, se změní v jedinečné dobrodružství a dva naprostí cizinci se do sebe během jediné noci zamilují. Ráno ale všechno změní a jejich cesta nabere nečekaný směr…

Ukázka

strana14.jpg

Moje hodnocení

Tahle knížka byla opravdu milá. Není to plochá romance, ale snaží se mít hloubku.  Přišlo mi moc fajn, že autorka se do vyprávění snažila zapojit i „životní příběhy“ hrdinů, které z knížky dělají kromě romantiky i něco víc. Postavy byly příjemné, ne přímo úžasné, ale trávit s nimi všechen čas v této knížce mi ani trochu nevadilo. Děj krásně plynul a chvilkami to bylo i dost napínavé.

Ve vyprávění se střídají dvě hlavní postavy – Noah a Ammy. Stávalo se mi tady to, co se mi u podobných knížek stává každou chvilku – vůbec jsem si nebyla jistá, kdo zrovna vypraví. Protože oba měli podobný styl vypravěčství, který se velmi těžko odlišil. V té nejromantičtější scéně mi přišlo trochu divné, že je z pohledu kluka. Myslím si, že takhle kluci prostě nepřemýšlí.

Bohužel příběh sám o sobě mi připadal docela nerealistický. Dva cizinci se do sebe zamilují v jednu noc, to ještě by snad šlo. Ale potom to velké překvapení, to mi už přišlo celkem nepravděpodobné a prozření mámy Ammy až hodně málo pravděpodobné. Ale řekla jsem si, že si tuhle milou knížku nebudu kazit realitou – prostě přivřu oči. To stejné jsem udělala s epilogem.

Doporučila bych vám tuto knížku? Pokud máte rádi romantické příběhy, rozhodně si ji nenechte ujít. Z klasických „YA slaďáren“ je to jedna z těch lepších. Upřímně nevím, jestli si knížku budu chtít v budoucnu přečíst znovu – ale že jsem ji jednou četla, toho rozhodně nelituji.

Povrchnosti aneb na vzhledu záleží

Obálka:  IMG_20181007_0001-(2)

Voňavost knížky: IMG_20181007_0001-(2)

Grafické zpracování knížky: ok

Ale nejdůležitější je to, co se skrývá uvnitř

Děj a zápletka: IMG_20181007_0001-(2)

Postavy: ok

Čtivost: IMG_20181007_0001-(2)

Uvěřitelnost: ok

Originalita: ok

Nepředvídatelnost a napětí: IMG_20181007_0001-(2)

Koherence (návaznost textu): IMG_20181007_0001-(2)

Autorův rukopis: IMG_20181007_0001-(2)

Zakončení: ok

Závěrečné rozhodnutí

ano

Milá knížka pro dlouhé zimní večery.

Cizokrajné obálky

Více informací o knize

Yoli, 2018 • Love and Other Train Wrecks

Užitečné odkazy

Knihu můžete zakoupit na stránkách Knižního klubu.

2 thoughts on “Recenze: Leah Konenová – Láska a jiná vykolejení

  1. Tato kniha mě velice bavila! Byla vážně neuvěřitelně milá, i když taky trochu naivní a nerealistická. S tím s tebou naprosto souhlasím!

    To se mi líbí

  2. Pingback: Co jsem přečetla v únoru 2019 – Květinkové dny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s