Recenze: Zoe Sugg (Zoella) – Girl Online jde svou cestou (#3)

Poslední díl série, se kterou jsem začala před rokem, přestože se to zdá jako mnohem delší doba. Připomínám, že všechny knížky napsala známá britská bloggerka a youtuberka Zoella, a to je především to, co sérii proslavilo. A teď padne můj závěrečný verdikt. Zaslouží si slávu knížka sama o sobě, nebo je tak populární jenom kvůli její známé autorce?

page_1

Oficiální anotace

Život Penny Porterové se po létě plném zážitků a nečekaných zvratů pomalu vrací do zaběhaných kolejí. Školní rok začal a Penny je připravená vzít život do svých rukou a být na světě sama za sebe. Noah, její Kluk z Brooklynu, nečekaně zrušil všechny koncerty a není po něm ani vidu ani slechu. Nikdo netuší, kde se skrývá. A neví to ani Penny.

A tak když se Penny vypraví do Londýna na návštěvu umělecké školy, kde studuje její spolužačka Megan, zdá se, že by to mohla být dobrá příležitost najít si nové přátele.

Netrvá dlouho a v Pennyině životě se objevuje i nový kluk – okouzlující a talentovaný student fotografie Callum. Pomůže Callum Penny zapomenout na Kluka z Brooklynu? A dokáže vůbec Penny začít nový život, když to vypadá, že ji Noahův stín pronásleduje téměř na každém kroku?

Ukázka

Několik prvních stránek si můžete přečíst na issuu.

Moje hodnocení

Abych vám trošku připomněla/představila předchozí díly (Girl Online a Girl Online na turné), rychle vám shrnu, co se stalo: Penny si jednoho dne založila blog, který se dost proslavil. Čistou náhodou se také v Brooklynu seznámila se známým zpěvákem (ona o tom ale nevěděla) a začali spolu chodit. V druhém díle s ním jede na turné, které se ale vydá nečekanou cestou a na konci je jejich vztah asi stejně, jako není.

V tomto díle jede Penny do Skotska, pravidelně odskakuje do Londýna a pomáhá kamarádce s překonáváním trémy. Zní to, jako že to nemá příliš děj, ale slibuji vám, že se nudit nebudete.

Knížka pokračuje ve stejném stylu jako předchozí díly. Příjemné čtení o milé dívce, která má tak neskutečné štěstí a tak čisté srdce, že i na pohádku by to bylo někdy příliš. Opravdu si celou dobu říkáte, jo, tohle by se nikdy stát nemělo. Na druhou stranu já osobně jsem si čtení velice užila. Děj krásně plyne, postavy si jistě alespoň trochu oblíbíte a můžete si být jistí, že v této knížce je možné opravdu všechno.

Povrchnosti aneb na vzhledu záleží

Obálka: ano

Voňavost knížky: ano

Grafické zpracování knížky: ok

Ale nejdůležitější je to, co se skrývá uvnitř

Děj a zápletka: ano

Postavy: ano

Čtivost: ano

Uvěřitelnost: ne

Originalita: ok

Nepředvídatelnost a napětí: ok

Koherence (návaznost textu): ano

Autorův rukopis: ok

Zakončení: ano

Závěrečné rozhodnutí

Tato knížka byla příjemným pohlazením a dle mého názoru důstojným zakončením celé série. Opravdu si nejsem jistá, jestli by se jen díky svému obsahu dokázala proslavit bez osobnosti autorky – protože takových milých příběhů je. Avšak díky osobnosti autorky získává tato knížka část svého kouzla, které je s ní jednoznačně spojeno a nelze si ho odmyslet.

ano-big

Cizokrajné obálky

Více informací o knize

Autor: Zoe Sugg (@Zoella)
Originální název: Girl Online Going Solo
Vydáno: Jota, 2017
Překlad: Vanda Senko Ohnisková, 2017
Kniha: 359 stran, 130×200, hardback

Užitečné odkazy

Moje recenze na první díl série.

Moje recenze na druhý díl série.

Více info na stránkách Joty.

Poznejte více osobu autorky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s