Vánoční dárky na poslední chvíli!

Každý rok si říkáme, že se nám to letos nestane a na Vánoce se připravíme brzy. Jenže už se tak nějak stává pravidlem, že na dárky na poslední chvíli dojde vždycky, ať už plánujeme sebelíp. Přináším vám několik knižních tipů, u kterých je reálná šance, že se budou pod stromečkem opravdu dobře vyjímat, protože já osobně se za ně zaručuji. 🙂

Pro seriálového fanouška:

Lauren Graham: Rychleji mluvit nedokážu. Od Gilmorových děvčat ke Gilmorovým děvčatům (a všechno mezi tím)

41259095.280299474.1504697178Je to pár měsíců, co jsem se vrátila k seriálu Gilmorova děvčata. Před několika lety jsem se podívala na několik epizod, ale vzdala jsem to, protože jsem měla pocit, že se tam nic neděje. Jenže najednou, pár let je pryč a já nemohu pochopit, jak je možné, že jsem seriál tak dlouho opomíjela. Stala se z něj pro mě závislost. Proto jsem se knížky od představitelky jedné z hlavních rolí, Lauren Graham, nemohla dočkat. Knížka je plná vzpomínek, historek z natáčení (nejen seriálu Gilmorova děvčata), úvah o životě v hvězdném prostředí a osobních rad. Příběh (můžu tomu říkat příběh, když jsou to skutečné vzpomínky a úvahy?) krásně plyne a knížku přečtete opravdu jedním dechem. Přestože knížku jistě ocení i nefanoušek seriálu, fanoušek ji ocení devadesátkrát víc, protože to pro něj bude srdeční záležitost.

Tak tady jsou některá z největších hollywoodských tajemství, která jsem pochytila během svých rozhovorů s nutričními specialisty, osobními trenéry, lékaři a slavnými vyhublými lidmi. Tyto metody vám pomůžou.
Během let mi bylo několikrát řečeno: Maso je důležitý protein. Maso je špatné. Nejlepší způsob, jak zhubnout, je držet dietu s vysokým obsahem proteinů nebo jíst veganskou stranu. Odšťavňovače jsou užitečné. Odšťavňovače jsou k ničemu. Lidé se stejnou krevní skupinou, jako mám já, by měli jíst jenom jehněčí, skopové, krůtí a králičí. (…) Slanina je v pořádku. Slanina je pro vás špatná. (…) Kapusta je super potravina. Přílišná konzumace kapusty může vést k rozhození štítné žlázy a nárůstu hmotnosti. (…) Voda z kohoutku je otrávená, ale ta balená není o moc lepší. Pořiďte si tu láhev, která měří i hodnoty pH, abyste to mohli vyvažovat. Tak tady jsou moje rady. Dává vám to smysl? Nakonec jsem vám prozradila všechna tajemství. Doufám, že teď je vám jasné, co máte dělat. Nemáte zač.

>> Přečtěte si delší ukázku na issuu.
>> Více informací o knize na stránkách nakladatelství.

Pro zapáleného kuchaře nebo milovníka zdravého životního stylu:

Ella Woodward: Lahodně s Ellou a přáteli – Zdravé recepty pro nezapomenutelné společné chvíle

41101735.280299474.1484304074Když Elle Woodward před několika lety byla diagnostikována vzácná nemoc, která ničí autonomní nervový systém, rozhodla se, že změní svůj životní styl. Podobně jako Lauren Graham v ukázce výše se setkala s tolika odlišnými názory na to, jaká strava by jí mohla škodit, že se rozhodla vyškrtnout z jídelníčku všechno, o čem se říkalo, že by mohlo mít na lidské zdraví negativní dopad. Tedy maso, mléčné výrobky, vejce, rafinovaný cukr, rafinovaný olej, lepek a sóju. Když své rozhodnutí oznámila tehdy svým nejbližším, všichni měli pocit, že se zbláznila. Ona, která se živila nutellou a zmrzlinou, bude jíst vegansky, bezlepkově atd.? Přesto se Ella nevzdala a založila si blog, kam publikovala své recepty. Ze začátku je psala jen pro sebe. Postupem času zjistila, že její zdravotní stav se začal zlepšovat, až se vyléčila úplně. Kromě tohoto úspěchu slavila i další – stala se z ní mezinárodní tvář zdravého stravování a všichni chtěli vydávat a číst její kuchařky. A to trvá dodnes.

Lahodně s Ellou a přáteli je již třetí kuchařkou, která vyšla v češtině. Já osobně nejsem ani veganka, ani nedržím bezlepkovou dietu, ale Elliny recepty mi přijdou neuvěřitelně nápadité, originální a chutné. Proto věřím, že potěší jak nadšené kuchaře, tak ty, kteří holdují zdravému životnímu stylu. A pokud si kuchařku koupíte pro sebe a připravíte některý z jejích pokrmů na vánoční stůl, můžete si být jisti, že výmluvy typu „já nejím cukr“, „já nejím mouku“, nebo „já nejím vejce“ určitě neobstojí. Já osobně doporučuji čokoládovo-pomerančový koláč (str. 266), se kterým nemůžete šlápnout vedle. Ale raději připravte rovnou dva. 😉

>> Několik receptů a ukázku z knihy najdete na issuu.
>> Více informací o knize na stránkách nakladatelství.

Pro milovníka klasické literatury nebo budoucího maturanta:

Oscar Wilde – Obraz Doriana Graye

obraz-doriana-grayeJak bych vám mohla nedoporučit jednu z mých nejoblíbenějších knih? Obraz Doriana Graye je klasikou už mnoho desetiletí a pokud myslíte, že ještě někomu z vašich blízkých chybí v knihovně, měli byste to co nejdříve napravit.

Knížka, ke které se snad pokaždé vrátím, je skvělý dárek jak pro milovníka klasické literatury (to je takový ten člověk, který často neocení nově psané knížky, ale věří, že ty staré jsou nejlepší), tak pro budoucího maturanta, který se knížce nejspíše nevyhne, ani kdyby chtěl.

Pokud chcete vědět, o čem kniha je, jak ji hodnotím, nebo si chcete přečíst pár ukázek, na knížku jsem napsala opravdu dlouhou recenzi spojenou s rozborem, kterou si můžete přečíst tady.

>> Více informací na stránkách nakladatelství.

Doufám, že vás alespoň jedna knížka z výčtu zaujala a pomohla jsem vám vybrat knížku pro vaše blízké, nebo alespoň pro vás (nebojte se, já si taky nejvíc dárků koupím pro sebe). Knížky si ale neobjednávejte online, raději dojděte do knihkupectví, poštovní zásilka již do Vánoc (pokud ji pošlete přes Českou poštu), na 99% nedojde.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s