Bill Condon: Kráska a zvíře

Dlouho očekávaná pohádka konečně dorazila do českých kin… a já se na ni byla podívat. Porazila ve sledovanosti i český „velkofilm“ Masaryk… a já se ani moc nedivím. (Moc velký soupeř to není, ale o tom jindy.)

beauty-and-the-beast-poster.png

OFICIÁLNÍ ANOTACE

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

TRAILER

INFORMACE O FILMU

Beauty and the Beast  • Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický • USA, 2017, 130 min • Režie: Bill Condon • Scénář: Stephen Chbosky, Evan Spiliotopoulos • Kamera: Tobias A. Schliessler • Hudba: Alan Menken • Hrají: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Josh Gad, Emma Thompson, Ewan McGregor, Kevin Kline, Gugu Mbatha-Raw

MOJE HODNOCENÍ

POVRCHNOSTI ANEB NA VZHLEDU ZÁLEŽÍ

Plakáty: ano

Hezké obsazení: ok

Vizuálnost (kostýmy, make-up, efekty)ano

ALE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE TO, CO SE SKRÝVÁ UVNITŘ

Děj: ano

Svižnost a napětí: ano

Uvěřitelnost: ne

Originalita: je to klasická pohádka

Nepředvídatelnost a obraty v ději: –

Kvalita herců: ano

Režisérova kamera: ok

Přesnost vůči předloze: ano

Hudba: ok

Konec: ok

MŮJ KOMENTÁŘ

Je to klasická pohádka, tak proto k ní tak také musím přistupovat. Nemohu hodnotit originalitu nebo nepředvídatelnost. Každopádně, co Disney umí, to je to udržení pozornosti. Písničky byly dobré, ale podle mého názory by tam ani být nemusely, ale chápu, je to pohádka pro děti. Na druhou stranu, hodně jsem ocenila „časové“ zařazení pohádky.

Děj je neuvěřitelný až hanba, ale to je prostě ten pohádkový svět. Přesto jsou tam zobrazeny některé reálné lidské charaktery, a to musím ocenit. Kdo ví, jestli Belle byla tak moudrá a nevinná, nebo naprosto vychytralá zlatokopka. 😀 Ale do toho se dnes pouštět nebudu.

Je to dobře zpracovaná klasická pohádka, slibující dobrou vizuální podobu a příjemné herecké obsazení. Jednou jsem to viděla ráda, ale znovu bych na to nešla.

Co se konce týče… a čarodějnice zase zůstala sama! 😦

ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

ano-big

DALŠÍ PLAKÁTY

Beauty-and-the-Beast-Movie-Poster-Collage-.jpg

KOMENTÁŘE

! V některých prohlížečích musíte rozkliknout bublinku pod článkem pro zobrazení komentářů. !

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s