Zoe Sugg (Zoella): Girl Online

K této knize jsem měla blízko, neboť pojednává o životě dívky, která si tajně vede blog, kde sděluje své nejniternější myšlenky a pocity. Což, jak jistě víte… prostě zní jako já, nebo spíš jako minulá já. Tak jsem si ji nemohla nechat ujít, zvláště, když ji napsala známá britská youtuberka, Zoella.

prebal_Girl Online.indd

OFICIÁLNÍ ANOTACE

První román jedné z nejúspěšnějších blogerek současnosti, kterou každý měsíc na YouTube sleduje víc než 12 milionů fanoušků!

Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí.

Když ji ovšem na školním představení potká ten „největší trapas na světě“ a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou s sebou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu.

Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.

Girl Online promlouvá vtipným, neotřelým hlasem nové generace teenagerů.

Jde o svěží román plný romantiky a humoru, který se však zároveň zabývá aktuálními problémy, které mladá generace řeší, tedy zneužíváním internetu, kyberšikanou, falešným světem bulváru a pomíjivostí módních celebrit.

UKÁZKA

Můžete si přečíst na issuu.

MOJE HODNOCENÍ (více info)

Tato kniha se naprosto nádherně četla. Nebylo to nic složitého, náročného, nebo psychicky vyčerpávajícího. Autorka má jednoduchý styl, který je ale velmi čtivý, a je mi jasné, že mnoho dívek se dokáže s hlavní hrdinkou ztotožnit. Sledujeme její přerod ze nesebevědomé holky, která tropí trapasy na každém kroku, v uvědomělou dívku, která ví, co chce, a stojí si za svým názorem. Je tu i cesta do New Yorku, romantická zápletka… je to snové a povznášející.

Tomu se ale samozřejmě musí vytknout jedna významná věc. Takovéto věci se prostě nedějí. Psaný blog se neproslaví tak rychle jako youtube videa, která lidé sami sdílí. Hrdinka svůj blog nijak nešíří, přesto ji znají všichni. Tak to je první věc.

Druhá věc je svět náhod. Každý je vždycky na správném místě, říká správné věci, nehledě na její setkání s Noahem, jejich vztahu a obecně vývoj příběhu je dost nereálný, snový, fantazijní. Když knížku čtete, je vám jasné, že se takhle se to nikdy nestalo a nikdy ani stát nemůže. Chybí tomu dávka reality, přestože spoustu věcí by se stát mohlo – ponížení na internetu je například přesně takové, komentáře jsou také kruté, když se člověk skrývá za přezdívkou. Tím chci říct, že poselství této knihy je na reálním základu, přestože celý příběh je spíše vyprávění 13ti leté dívky, která sní o prvním klukovi.

Přesto je kniha ale příjemným společníkem například ve zkouškovém období. 🙂

POVRCHNOSTI ANEB NA VZHLEDU ZÁLEŽÍ

Obálka: ano

Voňavost knížky: ano

Grafické zpracování knížky: ok

ALE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE TO, CO SE SKRÝVÁ UVNITŘ

Děj a zápletka: ano

Postavy: ano

Čtivost: ano

Uvěřitelnost: ne

Originalita: ok

Koherence (návaznost textu): ano

Autorův rukopis: ok

Zakončení: ano

ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

ano-big

CIZOKRAJNÉ OBÁLKY

VÍCE INFO O KNIZE

Na stránkách vydavatelství Jota.

KOMENTÁŘE

! V některých prohlížečích musíte rozkliknout bublinku pod článkem pro zobrazení komentářů. !

2 thoughts on “Zoe Sugg (Zoella): Girl Online

  1. Pingback: Recenze: Zoe Sugg (Zoella) – Girl Online jde svou cestou (#3) – Tohle ANO, tohle NE

  2. Pingback: Recenze: Estelle Maskame – Víš, že tě miluju? (DIMILY #1) – Tohle ANO, tohle NE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s