Sara Shepard: Perfekcionistky (#1)

Musím přiznat, že na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila už od okamžiku, kdy jsem věděla, že má vyjít. Jakmile jsem ji ale poprvé držela v rukou, na okamžik jsem se vylekala. Roztomilé malé lhářky měly 16 dílů. Hra lží měla knížek 6. Tak tohle jistojistě taky bude mít nějaké další. Opravdu jsem připravena to číst teď, s vědomím, že přede mnou je dalších X napínavých pokračování, kdy prostě budu muset vědět, jak to dopadne? Nemám raději počkat, až budu mít všechny? Ale nakonec mi stejně nedočkavost nedala.

obrtisk_3194mini.jpg

OFICIÁLNÍ ANOTACE

Pětici dívek na střední škole Beacon Heights High nespojuje zpočátku téměř nic. Violoncellistka Mackenzie má mimořádné hudební nadání a touží se dostat na prestižní vysokou školu. Pomůže jí v tom přítel její nejlepší kamarádky, s jehož kapelou pilně nacvičuje? Exotická kráska Ava se hlavně před jistými učiteli chová, jako kdyby byla ochotná nabídnout i vlastní tělo, jen aby dostala výborné hodnocení. Caitlin má na dosah fotbalové univerzitní stipendium – ale poslední dobou váhá, jestli je opravdu sportovkyně tělem i duší jako její kluk. Nebude muset tenhle vztah odpískat? Julie je ve škole tak oblíbená, že to u slabších povah vzbuzuje závist. A když někdo zjistí, že má Julie díky své matce opravdu všechno, Julie udělá cokoli, aby ututlala nepěkné rodinné tajemství. O někdejší školní královnu Parker se už zajímá jen psychologický poradce. A pak také policie!

Dívky, které donedávna neměly nic společného, se náhle stávají hlavními podezřelými kvůli vraždě svého spolužáka. Bezohledný Nolan totiž každé z nich ublížil. Všech pět dívek se mu chtělo pomstít. Když se ráno po večírku, na kterém mu svorně provedly ošklivou schválnost, dozvědí, že Nolana někdo zabil, musejí začít samy rychle pátrat po skutečném pachateli. Jinak se jejich sny o dalším studiu, láskách a normálním životě rychle rozplynou…

MOJE HODNOCENÍ (více info)

POVRCHNOSTI ANEB NA VZHLEDU ZÁLEŽÍ

Obálka: ano

Voňavost knížky: ano

Grafické zpracování knížky: ok

ALE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE TO, CO SE SKRÝVÁ UVNITŘ

Děj a zápletka: ano

Postavy: ano

Čtivost: ano

Uvěřitelnost: ok

Originalita: ok

Tady jsem byla trochu na vážkách. Ano, autorčina tvorba je originální, na druhou stranu, všechny autorčiny knihy mají podobný nádech.

Koherence (návaznost textu): ano

Autorův rukopis: ano

Zakončení: ano

MŮJ KOMENTÁŘ

Stylově knížka přesně odpovídá Roztomilým malým lhářkám. Máme tu sice tentokrát pět dívek, ale opět jsou skvělé, dokonalé, chodí na luxusní školu a jejich budoucnost vypadá nádherně. Ale jak je to už obvyklé, něco se musí pokazit. A často si to kazí samy. Kolikrát jsem si během čtení říkala, kolik práce by si ušetřily, kdyby byly upřímné – samy k sobě, i ostatním. Na druhou stranu, to by to potom nebyla taková zábava číst.

Jako všechny knížky od Sary Shepardová Vás i tahle pohltí – přečtete ji na jeden nádech. Jak se střídají příběhy holek, musíte číst pořád dál a dál – až jste na konci. Co velice oceňuji, je fakt, že v tomhle díle není nikdo, kdo holky vydírá, jako A. (protože toho jsme si už všichni užili až až). Je tu jen nějaký vrah, který se inspiroval jejich nápadem na téměř dokonalou vraždu – a naštěstí tu není tolik možných podezřelých. (Pokud v tom tedy zase nemá prsty nějaké dvojče.)

Musím ale poznamenat, že v průběhu čtení už jsem trochu trpěla tím předávkováním hříchy mladých dívek – většina zápletek tady už byla (myslím těch dílčích, co prožívají holky) – například vztah s učitelem, vztah s bratrem svého kluka, vztah s klukem své kamarádky atd. Ale chápu, ono už není moc co vymýšlet. Tak jako tak, pořád je to dobře napsané.

Konec mě nadchl. Né, že bych ho nečekala, přecejenom, je to jasný Sařin vzorec, ale stejně se těším na další díl. Neskutečně moc. A když už jsem se smířila s faktem, že to bude další dlouhá série, dozvěděla jsem se, že nakonec to má jenom jedno další pokračování. O to víc si potřebuju druhý díl přečíst hned teď.

ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

ano-big

Tahle knížka je skvěle napsaná. Je skvěle promyšlená. Skvěle se čte. Dle mého názoru si ji nejvíce užijí ti, kteří ještě nečetli Roztomilé malé lhářky (nebo je nečetli celé). Ale ti, co je četli a zbožňovali je, si tuhle knížku zase nemohou nechat utéct. Sakra. To je začarovaný kruh.

CIZOKRAJNÉ OBÁLKY

UŽITEČNÉ ODKAZY

Více info o knize najdete na stránkách nakladatelství.

KOMENTÁŘE

! V některých prohlížečích musíte rozkliknout bublinku pod článkem pro zobrazení komentářů. !

2 thoughts on “Sara Shepard: Perfekcionistky (#1)

  1. Pingback: Tohle ANO, tohle NE

  2. Pingback: Recenze: Jenny Han & Siobhan Vivian – série Oko za oko (Oko za oko, Oheň a plamen, Prach a popel) – Tohle ANO, tohle NE

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s