Avery Williamsová: Alchymie věčnosti (Inkarnace #1)

Tuhle knížku jsem sehnala v Levných knihách. Když jsem ji poprvé držela v ruce, nebyla jsem si jistá, jestli je to ta správná volba pro mě, a koneckonců, mám spoustu knížek, které chci přečíst… nakonec jsem ale za tu cenu neodolala a nesla si ji domů. A tehdy jsem zjistila, že bych za ni klidně zaplatila i cenu plnou.

3218.jpg

OFICIÁLNÍ ANOTACE

Serafina už zažila leccos. Na zemi strávila celých šest set let. Věčný život a bohatství mají ovšem vysokou cenu – životy nevinných lidí. Její přítel Cyrus před stoletími objevil alchymistickou metodu, která umožňuje duším střídat těla. A Serafina teď už není schopna nést vinu za to, co provádí… Rozhodne se Cyruse opustit, utéct od něj a zemřít. Do cesty se jí však připlete šestnáctiletá Kailey a Sera je zničehonic v životě dívky, o které nic neví, a musí předstírat pravý opak. A její touha zemřít je najednou mnohem menší…

MOJE HODNOCENÍ (více info)

POVRCHNOSTI ANEB NA VZHLEDU ZÁLEŽÍ

Obálka: ano

Voňavost knížky: ano

Grafické zpracování knížky: ok

ALE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE TO, CO SE SKRÝVÁ UVNITŘ

Děj a zápletka: ano

Postavy: ano

Čtivost: ano

Uvěřitelnost: ok

Originalita: ano

Koherence (návaznost textu): ano

Autorův rukopis: ok

Zakončení: ano

MŮJ KOMENTÁŘ

První věc, která mi u téhle knížky dělala problém, byla anotace. Pořádně jsem nedokázala pochopit, o čem že to teda je. Tak ta hlavní hrdinka se setkala s Kailey nebo…? Kdepak. Ona se jí stane. Serafina se rozhodne, že už nechce žít a brát si životy dalších nevinných lidí, ale bohužel, když dává umělé dýchání umírající dívce, stane se jí. A tak předstírá, že je ona, aby ji Cyrus, její bývalá láska a úhlavní nepřítel, nechytil.

Knížka je psána neuvěřitelně čtivě. I když příběh není zase tak promyšlený, jak by mohl být a je spíše povrchní, čte se to opravdu úžasně, na jeden nádech. Nenudíte se ani na okamžik. Prostě potřebujete vědět, co se stane dál!

Postavy jsou skvělé a milé, i když občas trochu ploché. Také nevěřím, že kdyby ten příběh mohl být reálný, tak by se stal takhle, ale dejme tomu. Nic víc záporného k tomu ale říct nemůžu, bylo to úžasné!

Silně doporučuji a těším se na další díl! 🙂

ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

ano-big

UKÁZKA


Zamrkám a přitom si všimnu kolibříka, jak si razí cestu ke střešní plošině a bláznivě přelétá mezi rubínovými květy povijnice, které se hrnou ven z pozinkovaných květináčů, co jsem koupila na místním bleším trhu. Vždycky mě překvapí, když se tady objeví ptáci. Na dvacátém poschodí ve středu města. Jak věděl, že tu jsou kytky? Zavedl ho sem nahoru instinkt nebo šťastná náhoda? Kdybych zkusila odletět, měla bych taky takové štěstí a našla, co hledám?

To, jak žiju – v nestálém chladu, s bolestí, která mi vystřeluje v pravidelných intervalech do kloubů, s dýchavičností provázející každý můj pohyb – rozhodlo za mě. Protentokrát je mé tělo tak unavené jako má duše. Šest set let ji vláčím po celé zeměkouli a nastal čas zanechat tohoto života a zjistit, co přichází po něm. Lhala bych, kdybych řekla, že nemám strach, ale pokaždé, když na to myslím, mi vzrušením přejede mráz po zádech. Je to už tak dávno, co jsem podnikla cestu do neznáma.

„Tenhle výraz znám. Na co myslíš?“ zeptá se Charlotta, má nejlepší přítelkyně, když vyjde na plošinu skrze skleněné dveře. Nese podnos s ledovým čajem ve sklenicích, které jsou zvenku celé zvlhlé a vypadají, jako by se na nich třásly diamanty. Když si jednu vezmu, krůpěje spadnou na zem a v mžiku se vypaří. Posunu si sluneční brýle až do  tmavých vlasů a  usměju se na Charlottu.

„Na nic,“ lžu. „Jen si užívám sluníčka.“

O tom, že se chystám umřít, nemůžu říct nikomu, dokonce ani Charlottě ne. Cyrus by mě nikdy odejít nenechal. Ne bez boje a ten bych určitě prohrála. Chci se především osvobodit od muže, jehož pěsti, slova a železná vůle mě kontrolují. Od muže, který ze mě udělal to, co jsem.


CIZOKRAJNÉ OBÁLKY

UŽITEČNÉ ODKAZY

Více info na stránkách CooBoo.

KOMENTÁŘE

! V některých prohlížečích musíte rozkliknout bublinku pod článkem pro zobrazení komentářů. !

4 thoughts on “Avery Williamsová: Alchymie věčnosti (Inkarnace #1)

  1. Pingback: Avery Williamsová: Nejistý zítřek (Inkarnace #2) | Tohle ANO, tohle NE

  2. Pingback: Marry Kiss Cliff tag – Tohle ANO, tohle NE

  3. Pingback: Marry Kiss Cliff tag – Květinkové dny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s