David Schickler, Jonathan Tropper: Banshee (1. série)

Před lety jsem se podívala na trailer k Banshee. Upřímně, vůbec mě to nezaujalo. Přišlo mi to o ničem. Ani nevím, na co jsem přitom myslela. Jenom vím, že když mi kamarádka o pár týdnů později řekla, že je to úžasný seriál, stejně jsem se nenechala přemluvit. Až před asi měsícem, když jsme se chtěly společně koukat na Daredevila a usoudili jsme, že je to příšerná nuda a klišé a už máme superhrdinů dost, koukly jsme se společně na Banshee. Prvních pár minut bylo… no… pár minut. Ale potom mi došlo, proč mi říkala, že je to tak úžasný.

Banshee-Cinemax-Poster.jpg

MOJE ANOTACE

Hlavní hrdina je propuštěn z vězení po 15 letech. Byl tam, protože ukradl diamanty spolu se svojí dřívější přítelkyní Anastacií. A právě tu se rozhodl najít. Navštíví svého starého kamaráda Joba, kterého donutí mu vydat adresu jejího bydliště. Bydlí v malém městečku jménem Banshee.

Když tam přijede, zjistí však, že Anastacie už neexistuje – nyní se jmenuje Carrie a má manžela a dvě děti. O hlavního hrdinu nestojí. Požádá ho, aby odjel, a on to jde zapít do hospody. Na scéně se objevuje nový šerif, Lucas Hood, který zrovna přijel do města a v pondělí nastupuje do služby. Není ale jediný, kdo přišel do hospody. Dva banditi, šerif, hlavní hrdina a majitel baru Sugar se najednou ocitají ve víru rvačky/přestřelky a šerif i banditové končí mrtví. Když je jdou zakopat, šerifovi zazvoní telefon. Hlavní hrdina ho vezme a pak ho to napadne… nikdo neví, jak vypadá nový šerif. Tak proč by se za něj nemohl vydávat on? Dámy a pánové, z hlavního hrdiny se stává Lucas Hood, nový šerif města Banshee. A jízda může začít.

INFORMACE O SERIÁLU

Tvůrce: Jonathan Tropper, David Schickler • Televizní stanice: Cinemax • Hlavní role: Antony Starr, Ivana Milicevic, Rus Blackwell • Série: 1 • Počet epizod: 10

TRAILER

MŮJ KOMENTÁŘ

Je naprosto jasné, proč tenhle seriál tak zbožňuju. Tajemství. Hlavní hrdina má tajemství. Vydává se za někoho jiného, než doopravdy je. Skrývá svoji nějakou vnitřní vlastnost, minulost, schopnost. A to já naprosto zbožňuju. Tak to bylo i u Nikity, Smallvillu, dokonce i Sabriny. Miluju to. Samozřejmě, ale jenom do okamžiku, než to praskne a ví to všichni. Ale hádám, že tady by to znamenalo konec seriálu.

Lucas Hood je úžasný šerif. Tedy, úžasný pro televizního diváka. Nerespektuje předpisy, pravděpodobně je ani nezná. Zločince klidně nejdříve zmlátí, než ho zatkne. Vlastně… většinou ho zmlátí. A to je právě na tom tak super. Protože sledujete zločince, jak si hraje na šerifa, prochází mu to, a i když jsou všichni mírně zděšeni, respektují ho a ví, že jeho chování má výsledky.

A pokud se na obrazovce právě neodehrává rvačka, jsou víceméně už jenom dvě možnosti: buď jsou tam nějaké úžasně vtipné situace, nebo velice zvláštně podané erotické scény. Víte, prostě v jednu chvíli si hrdinové povídají nebo se na sebe dívají – blik – už si spolu užívají – blik – zase si povídají – blik – už se blíží k vrcholu. Já si nestěžuju, mně se to líbilo, ale směju se kamarádce, která si všechny erotické scény přetáčí, protože se na ně nedokáže dívat.

Velkou výhodou, ale zároveň samozřejmě nevýhodou, je fakt, že si zamilujete ty postavy. Skoro všechny! Lucas Hood, toho prostě musíte mít rádi. Carrie… dobře, tu možná ne. Ale třeba Sugar! Nebo Job! Ten je tak vtipný, že ho nemůžete nemít rádi. Rebecca je taková amišská záporačka, ale je… jo, fakt hezká… a budete se kvůli ní skvěle bavit! Proctor je sice portrétovaný jako hlavní záporák, i tak si ho ale oblíbíte.

Samozřejmě, toto má i své stinné stránky. Jaké? Ty nejhezčí postavy vám samozřejmě hned pozabíjejí. Říkám, nejhezčí, ne nejlepší. Syn senátora. Starosta. A pak tam byl myslím ještě jeden. To je jedno. Důležité je, že si je pravděpodobně moc dlouho neužijete. Jediný klad na tom je, že nemůžou zabít Lucase Hooda. Myslím… nového Lucase Hooda. Toho starého… už zabili hned v pilotu. Pardon, špatný příklad.

To mě přivádí k otázce… jak se sakra nový Lucas Hood jmenuje doopravdy? Odpověď: nemám tušení! Vlastně ani nevím, jestli to někdo ví. Další otázka. Lucas Hood byl dlouho ve vězení. Jak věděl, jak se přijímá hovor z dotykového mobilu? A největší otázka ze všech: jedna epizoda je vlastně jen úmorná bitva u Lucase doma. Rozmlátí nábytek, rozbijí všechna okna, ale v další epizodě… voilá… krev je zamalována, nábytek složen a okna zasklena. Kéž by dělníci takto fungovali i v ČR!

Takže co zatím můžu říct, první série je úžasná a moc se těším na další série.

Úžasný a originální seriál, na který byste se rozhodně měli podívat, pokud milujete akční scény, trochu bad-ass hlavní hrdiny a/nebo jste muž. (Fakt pěkný herečky. Jsem holka a přiznám to.) Budete se bavit, budete se smát, budete to zbožňovat. Nemůžu se dočkat dalších sérií.

19938a17b9_101447676_o2

MOJE HODNOCENÍ

POVRCHNOSTI ANEB NA VZHLEDU ZÁLEŽÍ

Plakáty: ano

Opening (úvodní titulky): ano

Hezké obsazení: ano

Přestože ti nejhezčí mají tendence brzy umírat.

Vizuálnost (kostýmy, make-up, efekty)ano

ALE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE TO, CO SE SKRÝVÁ UVNITŘ

Děj: ano

Svižnost a napětí: ano

Uvěřitelnost: ok

Originalita: ano

Nepředvídatelnost a obraty v ději: ano

Kvalita herců: ano

Režisérova kamera: ano

Skvěle udělané střihy.

Hudba: ano

Provázanost epizod: ano

Zakončení série: ano

ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

ano-big

Tomuhle seriálu musíte dát šanci! 🙂

NAVÍC

Pokud patříte mezi fanoušky seriálu, jistě vás zajímalo, co znamenají ty věci v titulkách. Tady je odhalení významu číselných sekvencí. /Varování: obsahuje spoilery./

KOMENTÁŘE

! V některých prohlížečích musíte rozkliknout bublinku pod článkem pro zobrazení komentářů. !

Luci | E-mail | Web | 3. září 2015 v 21:21

Vypadá to zajímavě 🙂 Nic pro mě – mám ráda vtipné seriály z běžného života… Ale zase tohle je něco originálního a tak 🙂 Jen pokud všechny fešáky hned zabijí :p

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s