Šprndy a košťata / Kouzla na Manhattanu 1

Už dlouho jsem chtěla zjistit, co na téhle knize všichni mají. Je to bestseller, několikrát byl dotiskován a všichni, které znám, to četli nebo o tom slyšeli. Já jsem nechtěl být pozadu a tak se do knihy vrhám po hlavě.

Update rok 2019: Knížku nikdo nezná a já si připadám stará. 😀

c5fac35f96_77754196_o2

Informace o knize

Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Bras and broomsticks
Vydáno: Jota, 2006
Překlad: Gabriela Oaklandová
Kniha: 248 stran, 130 x 200, hardback

O čem to je + moje hodnocení

Rachel je normální dospívající dívka, která má prostě klasické problémy. Její nejlepší kamarádka se s ní už nebaví, protože se dostala do „elitního klubu“. Její táta si hodlá vzít NNM (jak ji Rachel s mladší sestrou Miri pojmenovaly: nevlastní nastávající mumie) a ony se s tím rozhodně nehodlají smířit.

Ale pak se Rachel obrátí svět naruby. Zjišťuje, že její máma (ano, její máma, která pracuje v cestovce a neustále vymýšlí recepty na tofu) je čarodějnice. Ale není sama. Její mladší ségra je taky čarodějnice! Ale ona ne. To jí ale nezabrání, aby si trochu magie neukrojila pro sebe a využila ségřiny schopnosti – ale ne vždy se jim kouzla vydaří.

Pomocí kouzel se Rachel stává nejlepší tanečnicí na škole a všichni jí závidí. Oba její idolové ji začínají vnímat a brát ji. Její bývalá nejlepší kamaráka Julie se s ní najednou začíná zase bavit. Ale je to to, o co Rachel stojí? Falešní kamarádi a sláva díky kouzlu?

A jak se také říká – vždy se uplatňuje zákon akce a reakce. A všechno, co Rachel získala kouzly, se jí vrací i s úroky… A to se už se blíží svatba jejího táty s NNM a ona s Miri tomu přece musí zabránit. Zkuste hádat, jak to jejich snažení dopadne.

Abych pravdu řekla, hlavní hrdinka Rachel mě svojí povrchností dost štvala. V první kapitole jsem se dost nudila, ale později to začalo mít grády. Opravdu úžasně humorná knížka, která vás nenechá ani na chvilku vydechnout a všech 248 stránek máte za chvilku za sebou.

Chvilkama mi struktura dost připomíná seriál Sabrina, mladá čarodějnice. Tím, že za každé nepovolené kouzlo prostě musí nastat trest – a tak. Ale jelikož kniha byla tak napínavá, že mě ani na okamžik nepřinutila se zastavit neměla jsem moc času se nad tím zamyslet. 😀

Moje hodnocení

Povrchnosti aneb na vzhledu záleží

Obálka: ok

Voňavost knížky: ok

Grafické zpracování knížky: ok

Ale nejdůležitější je to, co se skrývá uvnitř

Děj a zápletka: IMG_20181007_0001-(2)

Postavy: IMG_20181007_0001-(2)

Čtivost: IMG_20181007_0001-(2)

Uvěřitelnost: ok

Originalita: ok

Nepředvídatelnost a napětí: IMG_20181007_0001-(2)

Koherence (návaznost textu): IMG_20181007_0001-(2)

Autorův rukopis: IMG_20181007_0001-(2)

Zakončení: IMG_20181007_0001-(2)

Závěrečné rozhodnutí

ano

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s